Hledáte nejlepší termální lázně v Rakousku? Stegersbach k nim rozhodně patří – a nezklame! Takové spojení nemají nikde jinde v Evropě. Léčivé termální lázně, dokonalé wellness a k tomu léčebné terapie ze všech koutů světa. To vše v překrásné malebné krajině, jíž můžete putovat s golfovou holí, na kole, v sedle koně či se prostě jen tak procházet nebo si ji prohlížet z panoramatických saun. Kde ten ráj leží? V rakouském Burgenlandu, v termálním ráji Stegersbach.

Dnešní slavné termální lázně a vyhlášené wellness hotelové komplexy se nacházejí na místě, o němž by nikdo na počátku 90. let minulého století neřekl, že bude vypadat tak romanticky.
To se sem totiž vydala velká naftařská společnost s vizí, že narazí na ropu.

Místo toho se ale dovrtala k léčivým termálním pramenům. A nijak obyčejným. Vyvěrají až z hloubky 3 000 metrů a dosahují teploty 37 stupňů. Analýzy prokázaly, že obsahují nezvykle vysoký obsah cenných minerálů a umí lidem pomoct od řady zdravotních neduhů, jako jsou dermatologické kožní problémy, alergie, nemoci pohybového aparátu nebo krevního oběhu.

K dokonalosti pak dovedli moc termálních pramenů v tamním hotelu Larimar, kde léčivá voda protéká stejnojmenným vzácným křišťálem, který jí má dodávat čisticí moc.

Ale zpět k termálům a lázeňství ve Stegersbachu. Postupně tu vyrostly velké termální lázně a hned čtyři hotely, které jsou vyhlášené svými wellness světy i unikátními zdravotními terapiemi: Reiters Allegriahotel, Larimar, Falkensteiner Balance Resort a PuchasPlus.

Allegria, termální lázně pro rodiny

Pokud sem míříte s dětmi, vydejte se do rodinných termálních lázní Reiters Allegriahotel. Najdete tady neuvěřitelných 14 bazénů s různou teplotou vody i hloubkou. Vodní zábava vás tady čeká na celkem 1 500 m2!

Nechybí plavecký bazén, ale také brouzdaliště, bazénky pro batolata, menší i větší děti, skluzavky, tobogány, vlnobití, divoká řeka i romantické venkovní bazény pro rodiče. Také tady ovšem najdete soukromý, skvěle vybavený saunový areál s Yin-Yang bazénem pouze pro dospělé. Tento wellness svět je jako všechny ostatní hotely propojen s veřejnými termálními lázněmi, takže hosté mohou v koupacím plášti rovnou do lázní.

Pokud se sem vydáte s dětmi a budete si chtít na chvíli odpočinout, můžete je dát na hlídaní do zdejšího dětského klubu. Teenageři mají vlastní prostor s kulečníkem a digitálními hrami. Večer zde ve speciálních prostorách promítají pro děti dokonce filmy. A na nejmenší se tady myslí i venku, kde stojí nafukovací hrady, krásně vybavená dětská hřiště, lezecké stěny, půjčují tu kola i s cyklosedačkami.

Léčebný hotel Larimar

O tom, že termální voda léčí, se můžete v hotelu Larimar přesvědčit hned ve třech termálních bazénech. Dále tu najdete unikátní bazén s mořskou vodou, jeden bazén s normální vodou a studený bazén, sloužící především k ochlazení po návštěvě některé z mnoha úžasných saun s nejrůznějšími teplotami i vůněmi. Ve wellness areálu je největším lákadlem krásná panoramatická sauna s výhledem na malebnou krajinu kolem Stegersbachu a termální masážní bazén venku.

Lidé sem však míří především za terapiemi, kterým se zde věnují odborníci z celého světa. Každoročně sem přijíždějí s indickými léčebnými metodami ajurvédští lékaři z Indie, mistři z čínského klášteru Shaolin, můžete si dopřát nejrůznější masáže včetně havajské lomi-lomi nebo terapii léčivými kameny. Anebo můžete načerpat síly v křišťálové energetické síni, kde ležíte v přítmína vodním lehátku , za přítomnosti uklidňujících tónů meditační hudby a obklopeni 30 000 (!) krystaly z himálajského masívu!

Thermenhotel PuchasPlus a terapie barvami

Tento hotel nadchne na první pohled všechny, kdo mají rádi barvy. Právě těmi to tady doslova hýří, protože odborníci ve zdejším terapeutickém centru se zaměřují na terapii barvami. Ve společných prostorách má přednost žlutá, červená a zelená, tedy barvy slunce a přírody.
Ani v Puchasu nechybí wellness centrum se saunovým světem, nejrůznějšími masážemi a léčebnými kúrami zaměřenými především na zlepšení pohybového aparátu. A pozor – s veřejnými termálními lázněmi je tento hotel propojen kouzelnou duhovou chodbou!

Za romantikou i zdravím do Balance

Falkensteiner Balance Resort dosáhl díky své unikátní architektuře, která je v naprostém sepětí s okolní přírodou, dokonce na pět hvězdiček v hodnocení odborníků na ubytování a je vyhlášenou líbánkovou destinací.

Stejně jako sem míří za romantikou zamilované páry, vydávají se sem i ti, kteří chtějí zhubnout nebo najít zdravější životní styl. Najdete zde velkoryse vybavený wellness areál s řadou saun, vnitřními i venkovními bazény na ploše 2 600 m2 anebo se můžete vydat za odborníky na shiatsu, ajurvédu, jógu nebo populární anti-aging. Ve Stegersbachu se totiž nestárne!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *