Musím říct, že různých dětských i wellness hotelů jsme projeli jako novináři píšící o cestování hodně. Hotel Larimar v rakouském Burgenlandu však překonal všechny dosavadní zážitky. Je totiž úplně jiný než jakékoliv místo, kde jsme kdy byli. Za pět minut jste tady jako doma, máte nenápadnou dokonalou péči a i ty, kteří nikdy nevěřili v jakékoliv nadpřirozené věci, to tady prostě dostane. Jste na místě, kterému šéfuje muž, který má blízko k šaolinským mnichům i tajemným léčícím křišťálům.

Hotel Larimar Stegersbach
Hotel Larimar má tvar vejce, která má evokovat počátek všeho a ve vás navodit klid. Foto Stegersbach.cz

Ale abych to vzala popořádku… Až tady budete, nejvíce času asi strávíte v hotelu, protože tam je skutečně pořád co dělat, ovšem je dobré vědět, že i místo, kde hotel stojí, je rozhodně jedinečné.

Burgenland je nejvýchodnější část Rakouska a dost možná jste o něm ještě neslyšeli, protože je částí nejmladší. Až do 20. let minulého století patřila k Maďarsku, a tak se není čemu divit, že rovinatý sever je stále pod jeho vlivem, střed je hornatý a na jihu vás čeká nespočet hradů, zámků a klášterů.
Burgenland, vinná dovolená v Rakousku

My se sem však těšili z jiného důvodu, poslední léta si Burgenland totiž suverénně buduje skvělou pozici díky svým vínům. Vinice burgenladské spolu s těmi Dolního Rakouska jsou těmi nejdůležitějšími v celé zemi a táhnou se především kolem Stegersbachu, kde leží Larimar. Neprohloupíte, když si dáte frankovku ani vlašský ryzlink, zdejší specialitou je však rozhodně Uhudler, vynikající červené víno s vůní i chutí lesních jahod.

Navnadila jsem vás trochu? A po vínu ještě trochu sportu pro ty akčnější – od severu na jih Burgenlandu vede na 2500 kilometrů cyklostezek, stojí zde největší golfový areál v Rakousku, perfektně upravované kurzy jsou rájem tenistů a dobře je tady díky stegersbachským stájím i milovníkům koní. Pro děti nechybí nejrůznější hřiště, kola si můžete půjčit i s cyklosedačkami.

Tolik jen, abyste věděli, že je zde skutečně velké vyžití jakéhokoliv druhu. Jakmile se ale ocitnete pod střechou hotelu Larimar, je prostě po všem. Když mi známá vyprávěla, že tohle místo má magickou moc, trochu neslušně jsem chichotala. Než tam pojedete vy, můžete se taky chichotat…

Hotel Larimar, trochu jiná dovolená v Rakousku

Žíhaný modrý polodrahokam má neskutečnou hodnotu, je sopečného původu a těží se na rozloze jen jednoho kilometru v Dominikánské republice. Přezdívá se mu „léčivý kámen“, „kámen Atlantidy“, připomíná klid mořské hlubiny a jmenuje se Larimar.

Podle něj dostal hotel Larimar v Burgenlandu jméno a vy z něj budete mít stejný pocit – pocit dokonalé harmonie a zklidnění. Napomáhá tomu hned několik věcí.

Hotel Larimar Stegersbach
Křišťálový pokoj s drahým kamenem a vodními postelemi. To je ráj. Foto Stegersbach.cz

Zcela fakticky vězte, že stojí nad termálním pramenem vyvěrajícím z hloubky 1200 metrů, který má prokazatelně zdraví prospěšné účinky. vyzkoušet si to můžete ve vnitřním nebo venkovním bazénu, jehož voda má 35 a 36 stupňů Celsia. Nechybí masážní trysky, vodní chrliče, hydromasážní lavice a další vymoženosti.

Nejpříjemnější je ale lehnout si na vodní hladinu, podepřít si hlavu i nohy vodní nudlí a ponořit hlavu. Pod hladinou uslyšíte hudbu, nádhernou , zklidňující… díváte se na nebe, anebo uvnitř taky na nebe, ale dřevěnou a nahore prosklenou kopulí, která zklidňuje ještě více (jeli to možné).

Hotel Larimar Stegersbach
Na jedné straně luxusní wellness, na straně druhé rozkvetlá louka a romantické jezírko. Foto: Stegersbach.cz

Celý hotel byl postaven podle teorie zlatého řezu ve tvaru vejce, které je prý původem veškerého života a má navodit pocit bezpečí a pohody. K tomu připočtěte ryze ekologické materiály, které byly použity (dřevo, kámen, střechy jsou travnaté) a koncept čtyř elementů, podle nichž se řídí pokoje (hnědé tóny jsou v pokojích země, které evokují stabilitu, červené v aktivních pokojích ohně, uklidňující modré symbolizují vodu a pastelové vzduch a volnost) – může vám tady být nepříjemně? Rozhodně ne…
Hotel Larimar má wellness i jezírko s žábami

A to je pořád jen začátek. Ve wellness centru najdete finskou, bylinkovou, slanou parní saunu, infračervenou kabinku, zážitkové sprchy i vodní lůžka a odpočívat můžete v několika klidových místnostech, kde jsou kromě lehátek také pohodlné pohovky pro dva. Venku je jezírko (kde večer pořádají koncerty žáby) obehnané proutěnými koši na sezení (tak akorát od sebe, abyste nevěděli o nikom dalším) – to vše na prosluněné louce.

Hotel Larimar a jiný životní styl

„Žijeme ve spěchu, nikdy nebyl tak aktuální syndrom vyhoření nebo frustrace a tolik energetických problémů. U nás host opravdu natankuje energii,“ tvrdí majitel hotelu Johann Haberl. Sám ví, o čem mluví a proti stresu bojuje velice aktivně. V Larimaru pořádá týdny ajurvédy se specialisty z indické Keraly (dokonce připravují ajurvédské pokrmy), odborníci tady pomáhají lidem s poruchami spánku a dokonce už se tady zabydleli mniši z čínského kláštera Šaolin.

Johann Haberl
Johann Haberl, majitel Hotelu Larimar, se šaolinskými mnichy.

Mladí bojovníci a zároveň mistry Taiji & Qi Gongu vystudovali umění rehabilitace a to tady předvádějí všem zájemcům při šaolinských masážích. Naprosté očisty jednoduše dosáhnete také chvilkou poležení si na vodní posteli v místnosti s křišťály a stěnou z indického pískovce, po které neustále stéká termální voda. Hotel Larimar má těch magických věcí zkrátka tolik, že ať to zní jako klišé jak chce, řadím ho mezi naprosté klenoty mezi hotely.

Jo, abych nezapomněla: Byli jsme tu s malými dětmi, nikdo se nepohoršoval a obrovské plus je to, že přímo z hotelu Larimar se krátkou spojovací chodbou, na sobě jen koupací plášť, dostane do velkých termálních lázní se všemi atrakcemi jako je divoká řeka, tobogán nebo bazén s vlnobitím. Vyzkoušeli jsme to všechno a pak se šťastně vraceli zase do té pohody.

Jak se dostat z Prahy do hotelu Larimar: Cesta do Stegersbachu trvá cca pět a půl hodiny a dostanete se sm pohodlně po dálnici, jen asi 25 kilometrů jedete hezkým údolím a pak stoupáte nad ně do hor.

Více informací: www.larimarhotel.at

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *