V Jižním Burgenlandu, jen necelé tři hodiny jízdy autem od našich hranic, leží nejslunečnější region Rakouska – Stegersbach. Kouzelné místo, jako stvořené pro odpočinkové wellness pobyty, nabízí nádhernou přírodu, příjemné klima a navíc jednu exkluzivitu – v průměru tu slunce svítí 300 dní v roce! Jen těžko byste hledali lepší cíl pro svoji dovolenou nebo prodloužený víkend.

Klid uprostřed přírody
Představy o ideálním způsobu trávení volna máme každý jiné, na jednom se však určitě shodneme – nejlépe si odpočineme uprostřed čisté přírody, kde je klid, který nám v městech tolik chybí. Rakouský Stegersbach tyto požadavky beze zbytku splňuje. O zdejší přírodě se dokonce říká, že působí jako antidepresivum, protože má schopnost zklidňovat srdce a těšit mysl. Proto pokud zrovna zvažujete, kam „prchnout“, až vám práce a civilizace začnou přerůstat přes hlavu, Stegersbach je sázka na jistotu.

Místo ropy termální prameny
Začátkem 90. let minulého století se začaly psát nové dějiny oblasti Jižní Burgenland. Když tu jedna velká naftařská společnost začala vrtat hluboko do země s nadějí, že narazí na ropu, objevila místo ní kvalitní termální prameny, v nichž pak analýzy prokázaly vysoký obsah cenných minerálů. Tehdy vznikl nápad vybudovat zde léčebné a relaxační středisko. Dnes patří Stegersbach k nevyhlášenějším místům v Rakousku, jež nabízejí termální lázně i wellness služby na vysoké úrovni. Velkou zásluhu na popularitě regionu Stegersbach má i zdejší termální voda, obsahující dvojmocnou síru a hydrogenuhličitan sodný, která se využívá k mnoha léčivým účelům. Pomáhá například při kožních onemocněních, alergiích, nemocech pohybového aparátu a krevního oběhu.

Perfektní zázemí za dostupné ceny
Skvělou pověst má Stegersbach i díky čtyřem hotelům, které nabízejí služby na špičkové úrovni. Hotely Falkensteiner Balance Resort Stegersbach, Thermenhotel Larimar, Thermenhotel PuchasPlus a Reiters Allegriahotel mají i své vlastní lázně a wellness areály a svojí nabídkou volnočasových aktivit se vzájemně perfektně doplňují. Například Hotelový komplex Allegria nabízí moderní čtyřhvězdičkový komfort za naprosto dostupné ceny. Má nejen vlastní termální wellness areál s Yin-Yang bazénem, ale je rovněž propojen s veřejnými termálními lázněmi, takže můžete v koupacím plášti přejít rovnou do lázní.

Přírodní fitko pro zdraví
Je vědecky prokázáno, že pravděpodobnost onemocnění kardiovaskulárními nemocemi klesá, jestliže se člověk pravidelně pohybuje. Stegersbach a jeho příroda nabízejí pro pohybové aktivity ty nejlepší podmínky. Lehká stoupání při turistice, cyklistice nebo golfu prospějí vašemu srdci i plícím, bonusem navíc bude i lepší krevní tlak. A co teprve, když zavítáte do zdejšího populárního sportovního areálu Bewegungsarena, na který může být Stegersbach právem hrdý. Promyšleně vybudovaná síť 20 stezek pro nordic walking a běh nabízí nekonečně možností pro výkonnostní trénink běžců i pohodové procházky rekreantů. Na výběr jsou totiž jak stezky 1,5 km dlouhé s mírným stoupáním vhodné pro začátečníky, tak i 14 km úseky s větším převýšením pro nejnáročnější sportovce.

Víno, kam se podíváš
Stezky vybudované pro nordic walking a běh mají ještě jedno velké plus. Vedou kouzelnými vinicemi a sady a jsou navíc perektně značeny a popsány, takže se nikdo nemusí obávat, že by tu zabloudil. Informace o nich jsou dokonce k dispozici jako GPS. Milovníkům vína se bude líbit zvláště na vinné stezce, kde jsou umístěny informační tabule, které příchozí seznamují s nejčastějšími odrůdami vín, jež se v okolí pěstují. Rozmanité odrůdy vína pak můžete ochutnávat přímo u vinařů anebo při večeři spolu s vyhlášenými místními delikatesami, a to nejlépe na terase některého z hotelů. A určitě nezapomeňte ochutnat zdejší unikát s názvem Uhudler, což je víno, které prý dostalo jméno podle toho, že místní muži po jeho větší konzumaci huhlali jako sovy…

Ráj všech golfistů
Hrajete-li rádi golf, stane se pro vás Stegersbach místem, kam se rozhodně budete vracet. Green tu totiž budete mít doslova přede dveřmi… Asi žádný jiný resort v Rakousku nenabízí tolik hřišť přímo před hotely. Navíc – místní hoteliéři připravují zdarma pro své hosty dvakrát týdně lekce pro začátečníky se zkušeným trenérem a pokročilým hráčům startovní časy. Ti méně zkušení zatím mohou vyrazit na jednoduché hřiště i bez golfové karty. Ve Stegersbachu najdete i největší golfový resort v Rakousku – Reiters Golfschaukel Stegersbach, který zaujímá plochu 190 hektarů a nabízí dvě osmnáctijamková hřiště Südburgenland a Panorama, devítijamkové hřiště Start and Play, pětijamkový Fun Course a velké cvičné plochy.
Rozmazlovací wellness pro psa
Možná si teď, po přečtení všech lákadel, která region Stegersbach nabízí, povzdychnete – jel(a) bych hned, ale nemám, kam dát Bena, Puňťu, Rózu… Ale i na tenhle „problém“ můžete rychle zapomenout. Například ve 4hvězdičkovém hotelu Larimar jsou pejsci (jakékoli rasy i velikosti), a samozřejmě jejich majitelé, srdečně vítáni a je pro ně dokonce vyhrazeno celé spodní patro hotelu. Zdejší pokoje mají oplocenou předzahrádku, takže stačí jen otevřít dveře a máte vyvenčeno… Jeden problém však možná může nastat, a sice, až budete chtít odjíždět. Možná i váš miláček odmítne naskočit zpátky do auta a bude tu chtít zůstat. Kde jinde se mu poštěstí smět spát v posteli, mít vlastní psí koupelnu a bazén?

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *